Nzoz Poradnia Zdrowia Psychicznego Dla Dzieci i Młodzieży w Łomży

Al. Legionów 91/7
18-400 Łomża

umów się na wizytę
86 216 56 53

Oprócz spotkań indywidualnych ze specjalistami, prowadzimy również - w ramach Oddziału Dziennego Psychiatrycznego dla Dzieci i Młodzieży - zajęcia grupowe dla dzieci i młodzieży. Wchodząc w grupę terapeutyczną, dziecko ma możliwość zmierzenia się ze swoimi trudnościami, lękami czy obawami, dotyczącymi różnych sfer jego życia. Grupa daje szansę na przyjrzenie się sobie z innej perspektywy oraz przede wszystkim - zmianę dotychczasowego funkcjonowania w sferze społeczno-emocjonalnej. Dzieci i młodzież poprzez zastosowanie różnorodnych technik terapeutycznych konfrontują się z sytuacjami wywołującymi stres, lęk, bezradność i emocje negatywne, przy jednoczesnym doświadczaniu pełni zrozumienia ich trudności oraz szacunku ze strony specjalistów prowadzących spotkania grupowe. Będąc w grupie, mają okazję przepracować te tematy w ich życiu, które stanowią obszar konfliktowy i trudny.

Zajęcia terapeutyczne dla dzieci (grupowe), prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę terapeutów zajęciowych i psychologów, według innowacyjnego programu, bazującego na najnowszych badaniach dotyczących:
- dziecięcego postrzegania i rozumienia emocji,
- radzenia sobie w trudnych sytuacjach,
- wspierania i rozwijania zdolności adaptacyjnych dzieci,
- wspierania rozwoju społecznego dzieci.© 2018 Poradnia Zdrowia Psychicznego Dla Dzieci i Młodzieży w Łomży | Polityka prywatności i Cookies